Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
SEO
Trend

Ücretsiz Backlink Siteleri

Ücretsiz backlink siteleri hakkında herkesin bilmediği bilgiler vereceğimiz yazımıza davetlisiniz. Ücretsiz backlink siteleri kısmında bulunan domain otoritesi yüksek sitelerden sizlerde kendinize bağlantılar alarak temel link inşanızı sağlam bir şekilde yapabilirsiniz. Sizlere için çok özel backlink siteleri araştırdım ve PDF ve kaynak olarak sizlere aktardım. Hemen backlink kaynaklarına geçerek link inşamızı oluşturmaya başlayalım.

Backlink Nedir?

Backlink başka bir web sitesinin kendi web sitemize verdiği bağlantılardır. Bu bağlantılar ile web sitemizini Domain otoritesi (DA) artacak ve sitemiz Google’ın gözünde itibar kazanacaktır. Backlink sadece bununla kalmaz ayrıca kelimelerimiz ve kategorilerimizin sıralaması artacağından dolayı web sitemize daha fazla trafik gelir bu da daha fazla ürün satışı veya hizmet satışı demektir.

Ücretsiz backlink siteleri ile temel olarak link inşamızı yapabiliriz. Unutmayın başarının en önemli noktası sağlam bir temek atmaktır.

Ücretsiz Backlink Siteleri Nelerdir?

SİTE

DR

LİNK TÜRÜ

URL

buzzfeed.com

93

Dofollow

creativecommons.org

95

Dofollow

medium.com

95

Nofollow

spectrum.chat

74

Dofollow

Bunlara ek olarak sizlere bir kaynak tavsiyesinde bulunmak istiyorum. Bu web sitesinde 1100+ adet ücretsiz olarak alabileceğiniz backlink siteleri bulunmakta. Linki bırakıyorum bir göz atmakta bence fayda var. 😄

1100+ adet ücretsiz backlink kaynağı için tıkla.

Linklerimiz sizler için her hafta güncellenecektir. Takipte kalmayı unutmayın.

Ücretsiz Backlink Web Sitemize Fayda Sağlar mı?

Ücretsiz backlink sitelerinden alınan bağlantılar her zaman size fayda sağlayacaktır. Bu faydaları sizlere şöyle aktarabilirim;

  • Domain otoritesinde artış
  • İndex alma süresinde azalma
  • Anahtar kelimelerde yükselme (Çok büyük beklentiler içinde olmayın!)
  • Marka bilinirliğine katkı

Bu maddeler ile web sitemizin temel anlamda link inşasını oluşturmuş oluruz ve ilerleyen dönemlere sağlam girişler yapabiliriz. Temel link inşanızı oluşturduktan sonra gelecek dönemlere daha rahat girecek ve performansınızda ki artışları gözlemleyebilirsiniz.

Ücretsiz backlink siteleri sayesinde web sitenizin index hızı artacak ve girdiğiniz yazılar arama sonuçlarına daha hızlı düşecektir. Ayrıca domain otoriteriniz artacak, markanıza olan güven daha fazla olacaktır.

Anahtar kelimelerinizin çoğu Google SERP sıralamasında üst sıralara çıkacak gösterim ve tıklama oranlarınız olumlu yönde etkilenecektir.

Backlink Türleri Nelerdir?

Backlink sadece tanıtım yazısı yada hazır makaleden bağlantı almak değildir. Backlinklerin birden fazla yönetimi vardır. Tanıtım yazıları ve hazır içerikleriden link almak ücretlidir. Ben sizlere ücretsiz olan kaynakları sunacağım. Ücretsiz olarak alınacak kaynaklar 6 adettir.

Bu ücretsiz backlink kaynaklarından kendi web sitenize link çıkışı yaparak link inşanızı başlatabilirsiniz. İsterseniz bu ücretsiz kaynaklara hep beraber bir göz atalım 🙂

Backlink Türleri Nelerdir?

Forum Backlink

Ülkemizde popüler birçok forum siteleri mevcut. Örnek vermek gerekirse R10.net Wmaracı gibi. Bu forum siteleri üzerinden profil düzenle kısmından link çıkışı için yapılmış yerlere web sitelerinizi ekleyerek backlink alabilirsiniz.

Buna ek olarak da forumlarda konu açarak kendinizi veya web sitenizi tanıtarak organik trafikte alabilirsiniz.

PDF Backlink

PDF Yükleme sitelerine tanıtım yazınızı PDF formatında yükleyerek dosya içerisinden kendinize link çıkışı yapabilirsiniz.

Sosyal Medya Backlink

Dünya çapında sayısız sosyal medya ağı var. Bu sosyal medya ağları üzerinden profil düzenleme kısımlarında yer alan URL yerlerine kendi web sitelerinizi yazarak ücretsiz ve kolay bir şekilde backlink alabilirsiniz.

Video Backlink

Video yükleme mecralarına hedeflediğiniz kelime veya kategori üzerinde videolar çekerek açıklama kısımlarına ilgili sayfalarınızın linklerini yükleyebilir backlink almakla kalmaz web sitenize düzenli organik trafik de çekebilirsiniz.

EDU Backlink

Dünya çapında ki üniversitelerin .EDU uzantılı sitelerinden yorumlar yaparak yorumlarınıza da link ekleyerek backlink alımı sağlayabilirsiniz.

Yorum Backlink

Çok fazla link çıkışı olmayan sitelere yorumlar yaparak backlink alabilirsiniz. (EDU backlink yöntemi ile benzer)

Ücretsiz Backlink Zararlı Mıdır?

Ücretsiz backlink sitelerinden bağlantı almak çok büyük bir büyüme sağlamasa da alt yapı için tercih edilen bir başlangıç ​​noktasıdır. Yine bu kaynaklardan backlink alırken bazı maddelere dikkat edilmesi gerekmekte. Bu kaynaklar seçildiğinde sitenizin indexleme hızı, Domain otoritersi (DA) değerleri artacak ve içeriğiniz Google aramalarında daha üst sıralarda yer alacaktır.

Backlink alırken bir düzene göre hareket edilmesi gerekmektedir. Bir anda bütün kaynakları kullanırsanız Google sizi Backlink Spamı yapıyor sanabilir ve ceza verebiliri. Kaynakları bir düzen doğrultusunda yani günlere yayarak alınması sizlere daha iyi sonuçlar sağlayacaktır.

Sonuç

Sizler için ücretsiz olarak sunulan web sitelerini anlattık. Bu web siteleri ile sizlerde temel anlamda backlink inşanızı yaparak internet dünyasına hızlı bir giriş yapabilirsiniz.

Aklınıza takılan her türlü soruları seve seve cevaplamak isterim bunun için benimle hemen iletişime geçebilirsiniz. Sağlıcakla kalın. 🥰

Tavsiye içerik: SEO Uzmanı Nedir?

Sık Sorulan Sorular

 

Kadir Trabzon

Dijital Pazarlamaya meraklı SEO kategorisinde her geçen gün kendini geliştirmeye adamış bir pazarlamacı. Güncel bilgiler verdiğim blog siteme hoş geldiniz 😊

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu